Yeni bir Dilekçe yayınladı Saglık Bakanlıgı
İlkim Hira yardım edin
murat demir murat demir · İzmit, TR

İlkim Hira yardım edin
Ankara, Ankara, TR
436 görünüm

İlkim Hira yardım

ilik nakli bekleyen minik İlkim Hira’nın hastalığı Türkiye’de bir ilk… Çünkü bu hastalık genellikle 30-40 yaş üstü kadınlarda görülüyor.Skleroderma hastalığına ellerini kaptıran minik İklim, Sağlık Bakanlığından kemik iliği nakli olmak için onay bekliyor. Anne Ayça Koşar, daha önce böyle bir vakayla karşılaşılmadığı için Sağlık Bakanlığında, çocuklarda tedavi için bir prosedür dahi olmadığını belirtiyor. Koşar ailesi, Bakanlığın bir an önce kendilerine yardım etmesini bekliyorlar.

 

30-40 yaş üstü kadınlarda görülen bir rahatsızlık olan skleroderma rahatsızlığına yakalanan 3,5 yaşındaki İlkim Hira, kemik iliği nakli olmak için Sağlık Bakanlığından onay bekliyor. Minik İlkim’in durumunun Türkiye’de ilk vaka olduğu belirtildi.

 

 

Hastalığın çok hızlı ilerlediğine dikkat çeken Ayça Koşar, “Bir türlü de ilaçlarla kontrol altına alamadıkları için nakil işlemleri ne kadar kısa sürede olursa o kadar daha hızlı sonuç alabileceğiz. Bu hastalık sadece eklem tutulumuyla kalabilen bir hastalık değil, akciğerlerine, kalbine, böbreklerine zarar veren bunlarda fonksiyon bozukluklarına yol açabilen bir hastalık. Bizim asıl amacımız bu zaten iç organlarını tutmadan biz bu hastalığın önüne geçelim ki ilerde çocuğumuz rahat etsin. Şu anda yaşı çok küçük ve aldığı ilaç tedavisi çok ağır geliyor onun için. Kortizon tedavisi alıyoruz, düşük dozda da olsa kemoterapi alıyoruz, bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar kullanıyoruz ve bunun yaşına göre ağır ilaçlar. Bunun belli bir süresi de yok. 1-2 yıl kullanacaksınız gibi bir süre de vermiyorlar. Yarının dahi garantisini vermiyorlar bize. Bir an evvel sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Bunun için Sağlık Bakanlığımızdan nakil için onay bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

30 Ağustos 2017
Mektup
Saglık Bakanlıgı
İlkim Hira yardım edin

Güncelle

murat demir bu dilekçeyi başlattı
1 sene önce

9 Yorumlar

hatice
hatice

derhal bu guzel kızla ilgilenmeleri gerek

Ferdi Çalışkan
Ferdi Çalışkan

yardım edılsın

defne karaman
defne karaman

kıyamam ben sana

denizgöçer
denizgöçer

kıyamam ben sana yardım edın bu guzel kıza

denizgöçer
denizgöçer

kuzucum benım allah şifa versin sana

edabozkurt
edabozkurt

ah güzelim benim

gökhan yıldırım
gökhan yıldırım

Bu güzel kızımıza yardım edelim

Yorum gönderebilmek için veya hesabınızdan giriş yapın.

2,807 Destekverenler

1,193 gerekli olan imza sayısı 4,000